VİZYON

Gaziantep’te bulunan Musiki Cemiyetleri, sanatseverler, yetişkin ve çocuk sanat eğitimi alanında kaynak ve öncü kuruluş olan Sanat Merkezi’miz; sanata bakış açısını geliştirmek, daha fazla kitleye ulaşım sağlayabilmek adına, şehir merkezinin ortasına kurulmuştur.
Şehrimizde sanatın halkla iç içe olması için büyük bir olanak sağlayan merkezimiz; Gaziantep’in ilk Sanat Kütüphanesi’ne sahiptir.

MİSYON

Merkezimiz; çocuk ve yetişkin gruplarına mûsikî alanında; piyano, tambur, ney, gitar, keman, bağlama eğitimi vermektedir. Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Güzel Sanatlar Liseleri’ne hazırlık için gerekli eğitim, eğiticilerimiz tarafından özenle ve her detayı düşünülmüş şekilde hazırlanmış atölyelerde öğrencilerimize sunulmaktadır. Plastik sanatlar alanında; temel resim eğitimi, yağlıboya, karakalem alanlarında ders alan öğrencilerimiz lise ve fakülte yetenek sınavlarına hazırlanmaktadır. Öte yandan tüm halkımıza hitap etmeyi amaçlayan merkezimiz; her yaştan bireye hizmet ve eğitim vermektedir.

Gaziantep’te bulunun Türk Mûsikî Cemiyetleri’nin prova hazırlığı için koro atölyemiz mevcuttur. Bu cemiyetler; haftanın altı günü prova yapmakta ve her hafta Konser Salonumuzda konser vermektedir. Her hafta Cuma ve Cumartesi günü olmak üzere bu konserler devam edecektir.