Şehitkamil Sanat Merkezi’nin büyülü atmosferinde konukları karşılayan mekan olan 400 m2 büyüklüğündeki ana fuaye; konser, konferans vb. etkinlik katılımcılarının ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik modern altyapı araçları ile donatılmıştır. Ana fuaye duvarında, sanat merkezinin ruhu ve işlevine uygun olarak tasvir edilen Gaziantep Kalesi’nin modernize edilmiş soyut silueti, konuklarda coşku ve hayranlık uyandırmaktadır.

Tüm tasarım süreçleri Şehitkamil Belediyesi uzman personelince gerçekleştirilen ana fuayede; katılımcıların yönlendirilmeleri ve kayıtlarının alınması amacı ile oluşturulan bölümün üstünde yer alan İstiklal Marşı’mızın ilk notalarının görseli ve duvardaki Gaziantep haritasının baklava figürleri ile tasvir edilmiş kompozesi, ana fuaye alanını benzersiz kılmaktadır.

Fuaye alanından, 800 m2 büyüklüğüne sahip gölgelikli yürüyüş balkonuna çıkış yer almaktadır. Yürüyüş balkonu, çok amaçlı olup hava şartlarının uygunluğuna göre sanat öğrencileri için ayrı bir çalışma alanı ve açık hava sergisi yapılabilecek alan olarak tasarlanmıştır.