Siz kıymetli halkımıza yapımı için söz verdiğimiz, Şehitkamil Sanat Merkezi ile karşınızdayız. Gaziantep; günümüzde ve yakın tarihimizde ticaret ve üretim gibi alanlarla göz önünde olmuş güzide bir şehir, fakat bu alanların dışında, sanatsal ve kültürel faaliyetler arka planda kalmış ve halkımız için büyük bir eksiklik olarak karşımıza çıkmıştır. Her ne kadar sanatsal ve kültürel gelişim için mevcut mekânlarımız var ise de, bu mekânlar artık şehrimizin gelişim ve nüfusunu karşılamakta zorluk çekmekte ve bu eksikliğin giderilebilmesi için Gaziantep’imize yakışır bir Sanat Merkezi kurulması gerekmekteydi.

Gaziantep’in yakın tarihine baktığımızda, mûsikî ile hemhâl olmuş, tanınmış sanatçıların yetiştiği bir şehir görüyoruz. Günümüzde Gaziantep’te Türk Sanat Mûsikisi’ni icrâ etmeye çalışan Mûsikî Cemiyetleri’mize sunabileceğimiz, prova ve konserlerini icra edebilecekleri sağlıklı bir mekânımız yoktu. Şehitkamil Sanat Merkezi ile artık bu kıymetli cemiyetlerimizin, varlıklarını sağlıklı şekilde sürdürebilecekleri, konser ve provalarını yapabilecekleri bir mekanları var.

Sanat ve kültür bir toplumu geliştiren, büyüten en önemli araçlardan biridir. Şehitkamil Sanat Merkezi’nde halkımıza sunduğumuz sanat eğitimleri ile her yaştan vatandaşımıza hizmet vermekten mutluluk ve onur duyacağız.

M. Rıdvan FADILOĞLU
Şehitkamil Belediye Başkanı